Uprawiasz jogę? Kurkumina Ci pomożekurkumina dla ćwiczących jogę

Jak wszyscy wiemy stres jest chorobą XXI wieku. Jest wrogiem trudnym do zwalczenia, który umiejętnie wkrada się do naszego dnia codziennego i potrafi zachwiać równowagę życia zawodowego i osobistego. Niestety, na stres nie istnieje uniwersalna metoda, ale każdy z nas powinien umieć indywidualnie nad nim zapanować. Ciało, w harmonii z umysłem wie najlepiej, jak pracować dla dobra swej istoty.

Istnieje wiele sposobów na utrzymanie ciała i umysłu w dobrym stanie. Jednym z nich jest joga. W ostatnich latach już nie jest uważana za „modną” lecz konieczną. Dla praktykujących jogę, jest ona bramą do wiedzy, ćwiczeń duchowych, realnych korzyści dla ciała i umysłu oraz źródłem równowagi miedzy duszą i ciałem.

Przez praktykowanie jogi, jesteśmy w stanie zaprzyjaźnić się z samym sobą, aby zbliżyć się do doskonałości komunikacji, być zdrowszym, bardziej pewnym siebie. Wykonywane ćwiczenia nie tylko pozwalają kontrolować nasze oddech, ale również uczucia oraz zmysły.

Czy istnieje związek między kurkuminą, a jogą?

Tak. Oto trzy główne powody:

  1.        Kurkumina chroni stawy. Joga głównie opiera się na asanach – pozycjach i ćwiczeniach fizycznych. Z tego powodu związana jest z pewnym rodzajem gimnastyki ciała. Osoba praktykująca jogę poznaje swoje ciało, uczy się sztuki samokontroli, poprawia swoja kondycję fizyczną, ale także duchową. Niektóre asany są prostsze, inne bardziej skomplikowane. Jednak na początku swojej przygody z jogą niektórzy mogą odczuwać ból lub nabawić się zapalenia mięśniowo-stawowego, podobnie jak podczas biegania.

Kurkumina, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym wesprze ciało i uchroni od bólu. W przeszłości, jogini którzy czuli dyskomfort w stawach, wieczorami przed snem wypijali szklankę mleka z kurkumą.

  1.        Kurkumina pomaga w procesie detoksykacji. Praktyka jogi oczyszcza ciało (psychicznie i fizycznie). Przez asany osiągnąć można nie tylko dobre samopoczucie, ale również odnaleźć wewnętrzny spokój. Kurkumina pomoże odzyskać równowagę organizmu oczyszczając go z toksyn, dzięki swojemu potencjałowi leczniczemu.

 

  1.        Kurkumina wzmacnia przepływ energii życiowych (prana). Prana jest siłą życia, psychiczną i duchową, która wspiera działanie umysłu i ciała. Kurkumina – święte lekarstwo medycyny Ajurwedyjskiej  - może okazać się świetnym środkiem na ustawienie równowagi całego ciała oraz zoptymalizowania poziomu energii.