kurkumina ekstrakt

Dlaczego warto wybrać preparat Kurkumina 95™?kurkumina wyciąg

Preparaty od których oczekujemy pozytywnego wpływu na organizm, muszą spełnić pewne wymogi. Są to:

- wysokie stężenie substancji czynnej

- wysoka przyswajalność

- odpowiednia dawka dzienna

1. Standaryzacja, czyli wysokie stężenie 

Obecność substancji czynnej jaką jest kurkumina jest bardzo istotna, właśnie z tej przyczyny należy wybrać preparat zawierający ekstrakt z kłącza kurkumy, który jest standaryzowany na zawartość kurkuminoidów i kurkuminy - najlepiej w jak najwyższym stopniu. Na rynku spotkamy produkty o bardzo zróżnicowanej standaryzacji. Zwrócić uwagę należy na to, czy standaryzacja jest na kurkuminę, czy też na kurkuminoidy - to nie jest to samo. Kurkuma zawiera 3 różne kurkuminoidy - kurkuminę, oraz dimetoksy-kurkuminę i bis-dimetoksy-kurkuminę. Odpowiednio standaryzowany ekstrakt z kłącza kurkumy jest gwarancją wysokiej jakości produktu. 


2. Prawdziwa przyswajalność

kurkuma ekstraktBez odpowiedniej przyswajalności preparatu ciężko jest uzyskać pożądany efekt. Skuteczne wchłanianie substancji czynnej przez organizm jest kluczowe dla osiągnięcia zadowalającego efektu terapeutycznego.


Kurkumina jest substancją, której absorpcja wymaga wsparcia - wykazane jest to w badaniach naukowych. W celu zwiększenia wchłanialności kurkuminy w preparacie Kurkumina 95™ zastosowano dodatek piperyny (ekstrakt z czarnego pieprzu o standaryzacji 95%). Rolą piperyny jest zwiększenie przyswajalności kurkuminy.

Największą przyswajalność kurkuminy z piperyną można sobie zapewnić, jeżeli kapsułki zażywa się w trakcie posiłku bogatym w tłuszcze, lub poza posiłkami z dodatkiem tłuszczu (np. łyżeczka oliwy z oliwek lub oleju lnianego). Badania naukowe wskazują, że tłuszcze mają funkcje znacznie zwiększające przyswajalność kurkuminy.

Kurkuma_pieprz_Kurkumina.jpg

Kurkumina 95™ wykazuje nawet 2000% lepszą przyswajalność od standardowych ekstraktów z kurkumy.


3. Dawka ma znaczeniekurkuma wyciąg


Odpowiednia dawka dzienna kurkuminy jest kluczowa dla otrzymania rezultatów. Stosując preparat Kurkumina 95™ otrzymujesz w dawce dziennej (2 kapsułki) 532 mg kurkuminy, oraz niemal 10 mg piperyny. Jest to właściwa dawka dla statystycznej osoby stosującej suplementację kurkuminą. Niektóre osoby potrzebują jednak wyższej dawki dziennej - zależne jest to od masy ciała, metabolizmu, trawienia, oraz innych czynników.

Jeśli stosując 2 kapsułki dziennie nie zauważysz rezultatów po 7-10 dniach suplementacji, warto pomyśleć o podniesieniu dawki dziennej do 3-5 kapsułek na dobę.

Niestety, na rynku można znaleźć wiele nieskutecznych produktów, które przedstawiają na etykiecie nazwę "kurkumina", ale nie podają informacji znaczących, tzn. poziomu standaryzacji i jej rodzaju (kurkuminoidy/kurkumina), dawek, czy faktów świadczących o biodostępności. Jeśli masz wątpliwości, najlepiej przeczytaj dokładnie etykietę produktu i sprawdź jego składniki.


promo-button.png

gwarancja-yango-200.png

DODATKOWO: 90-dniowa GWARANCJA

Naszą misją jest zapewnienie Ci bezpiecznej drogi ku zdrowiu i pełnej satysfakcji. Jesteśmy pewni wysokiej jakości naszych produktów i ich skuteczności. Jeśli jednak z jakichś przyczyn nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz zwrócić każde nieotwarte opakowanie, a my oddamy Ci pieniądze.