Kurkumina – zapalenia układu pokarmowego

Wzdęcia, biegunka lub zaparcia, gazy, bóle brzucha – to objawy, które mogą być powodowane przez powstawanie zapaleń w organizmie o niekontrolowanym wpływie na układ trawienny.

Chociaż istnieje wiele zaburzeń układu pokarmowego, w tym zespół jelita drażliwego (IBS), choroba zapalna jelit (IBD) lub choroba Crohna, mają one wspólną cechę: przewlekłe zapalenie przewodu pokarmowego.

Choroby układu pokarmowego występują często w życiu statystycznego człowieka, nie zawsze są groźne, ale mogą okazać się bardzo niepokojące. Zapalna choroba jelit jest czynnikiem ryzyka powstania poważnego raka jelita grubego.

Życie pokazało, że leczenie tych zaburzeń jest często trudne dla medycyny konwencjonalnej.

Przyczyną jest zapalenie

Mikroskopowe zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy, jest przyczyna choroby jelita, zwaną IBS. Jej mechanizm jest prosty: z zapalnej tkanki jelit wysyłany jest sygnał do mózgu, informujący o nieprawidłowościach. Układ pokarmowy reaguje przyśpieszając zmiany metabolizmu w przypadku biegunki lub dramatycznie spowalnia perystaltykę jelit, czyli prowadzi to do zaparć.

Zdiagnozowana lub nie, wydaje się mieć wpływ na jedna piątą ludzi na całym świecie. Może objawiać się skurczami, wzdęciami, dyskomfortem trawiennym i naprzemiennym powrotem biegunek i zaparć.

Podobnie jest z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, często objawy są podobne do choroby Leśniowskiego i Crohna. Oprócz silnego bólu objawia się również, biegunką z domieszką krwi i śluzu lub ropy.

W każdym z tych przypadków zmniejsza się zdolność organizmu do wchłaniania substancji odżywczych. To może powodować niedożywienie, niedokrwistość i utratę masy ciała.

Są to choroby poważne i trudne do skutecznego wyleczenia.kurkumina - kapsułki


Kurkumina
może mieć duży wpływ terapeutyczny dla ludzi chorych, gdyż ta naturalna substancja działa na przyczynę: stan zapalny.

Ponadto, kurkumina łagodzi uszkodzenia okrężnicy i zmniejsza stres oksydacyjny na skutek jej zdolności do hamowania aktywności NF-kB.5 markerów zapalnych.

Zatem kurkumina pełni ogólnie role ochronną dla organizmu i można uznać ją za realny środek leczenia wspomagającego. Dodatkowo oprócz zmniejszania związków zapalnych w jelitach może wzmocnić ich ściany, eliminując szkodliwe bakterie (również z wątroby czy nerek).