Kurkumina dla sportowców i ludzi aktywnych

korzeń kurkumy ze sproszkowaną kurkuminąBóle stawów, mięśni lub chroniczne zmęczenie są jednymi z najczęstszych schorzeń i dolegliwości, które uniemożliwiają życie sportowcom ze stażem, ale także nie pomagają  innym ludziom z utrzymaniem aktywności fizycznej.

Prawdopodobnie najbardziej popularną metodą, dzięki której sportowcy jak i amatorzy mogą stymulować wzrost mięśni jest uzupełnianie ich diety koncentratami białkowymi. Co niektórzy nie biorą pod uwagę tego ile i jak ich organizm może przyswoić je korzystnie.

Okazało się, że kurkuma może pomóc w zapobieganiu wielu chorobom ze względu na jej silne zdolności przeciwutleniające i przeciwzapalne. Przyczynia się również do zmniejszenia bólu towarzyszącego ćwiczeniom, poprawia kondycję stawów, ale także stymuluje wzrost mięśni, zapobiega pęknięciom oraz zmniejsza przewlekłe zmęczenie organizmu.Jak kurkumina pomaga zwiększyć wydajność mięśniową


Według przeprowadzonych badań, kurkumina jest silniejsza niż niektóre leki przeciwzapalne. Zapobiega nie tylko uszkodzeniom spowodowanym przewlekłym stanem zapalnym, ale oferuje sportowcom pomoc w odzyskaniu sprawności. Dodatkowo może prowadzić do przyśpieszenia gojenia zniszczonej tkanki. Kurkumina hamuje degradację komórek mięśni i poprawia metabolizm. Związek pochodzący z kurkumy przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej bez skutków ubocznych. Zatem kurkumina zwiększa wydajność organizmu po intensywnym wysiłku.

Kurkumina 95 pomaga spoortowcomNaukowcy odkryli, że wyciąg z dodatkiem kurkumy ma antykataboliczne działanie na mięśnie. Kinaza ketonowa to enzym, który znajduje się w sercu, mózgu, mięśniach i innych tkankach. Pomaga on w produkcji energii dla skurczu mięśni, a jego zawartość zwiększa się we krwi po intensywnym wysiłku. W następstwie tego wskaźnika po podaniu kurkuminy, odkryto, że ten naturalny suplement pomaga znacznie zmniejszyć szkody spowodowane przez ćwiczenia fizyczne.

Dla wielu sportowców problem zapalenia stawów nigdy nie zostanie rozwiązany, to ciągła walka. Z upływem czasu problemy są coraz większe. Z ostrym stanem zapalnym można sobie poradzić, ale z przewlekłym zapaleniem jest już poważny problem. Kurkumina znacznie zmniejsza stan zapalny. W badaniach klinicznych okazało się, że ekstrakt z kurkumy redukuje stany zapalne i bóle stawów oraz poprawia ich ruchomość i funkcje.W jaki sposób Kurkumina może pomóc sportowcom

Insulina w komórkach mięśni prowadzi do syntezy ich białek. Dowiedziono naukowo iż po ćwiczeniach należy optymalizować zawartość insuliny, najlepiej po przez połknięcie po treningu węglowodanów i białek. Dzięki temu mamy lepsze wyniki jeśli chodzi o szybszy wzrost masy mięśniowej.

Oczywiście, jak każdy inny hormon, ten jest regulowany przez sygnał anaboliczny insuliny i nie jest nieskończony. Okazuje się, że kurkumina może pomóc, dodatkowo zapobiega negatywnym mechanizmom sprzężenia zwrotnego, który zmniejsza obecność insuliny, co wskazuje, że może przyczynić się do wzrostu anabolicznego insuliny obecnej w mięśniach szkieletowych.

Kurkumina jest uważana za bardzo bezpieczny środek przy trzymaniu się rekomendowanej dawki do spożycia na dobę.

Chcesz dowiedzieć się więcej, jak kurkumina pomaga sportowcom i aktywnym osobom? Przeczytaj recenzję na blogu aga4run.