7 powodów, dla których kobiety powinny stosować kurkuminę każdego dniaRak piersi

Kurkumina, czyli najcenniejszy składnik popularnej kurkumy, to wyjątkowo dobra dla zdrowia substancja. Jej właściwościom poświęcono tysiące badań i artykułów naukowych. Jest najlepiej zbadaną substancją naturalną na świecie. Zobacz, dlaczego w szczególności kobiety powinny stosować ją codziennie.

Zmniejsza ryzyko raka piersi

Czy wiesz, że w 2008 roku w Unii Europejskiej zdiagnozowano ponad 330 tysięcy przypadków raka piersi? Ponad 89 tysięcy kobiet zmarło z tego powodu. Zachorowalność na nowotwory złośliwe piersi w ciągu ostatnich trzech dekad wzrosła ponad 2-krotnie! Nowotwory złośliwe piersi stanowią  u kobiet 22% zachorowań. Te statystyki są przerażające… na szczęście istnieją naturalne rozwiązania, które mogą pomóc.

Kurkumina hamuje wzrost i namnażanie się komórek nowotworowych, co wykazała ogromna liczba przeprowadzonych badań. Ma zdolność zwalczania wolnych rodników, które manipulują DNA i atakują komórki. Zapobiega też rozwojowi unaczynienia komórek nowotworowych. Wielu naukowców słusznie wskazuje na niesamowity potencjał kurkuminy w kwestii prewencji i leczenia chorób nowotworowych.

To korzystne dla zdrowia działanie dotyczy też innych nowotworów złośliwych: jelita grubego, szyjki i trzonu macicy, jajnika, nerki oraz tarczycy.

Łagodzi bóle menstruacyjne

Wiele kobiet boryka się z problemem bolesnego miesiączkowania, które najogólniej mówiąc utrudnia życie (wprawia w zły nastrój, utrudnia aktywność, wywołuje bolesne skurcze). Najczęstszą lokalizacją odczuwanego bólu jest podbrzusze.

W większości przypadków przyczyną tego bólu jest stan zapalny. Kurkumina jest najsilniejszą naturalną substancją przeciwzapalną, dlatego może pomóc wielu kobietom w uporaniu się z problemem bólów menstruacyjnych.

Dba o Twoją skórępiękna skóra dzięki kurkuminie

Starzenie się skóry wiąże się z ogólnym starzeniem organizmu, do którego przyczyniają się wolne rodniki. Kurkumina jest silnym antyoksydantem, dzięki czemu wygasza wolne rodniki tlenowe. Dzięki kurkuminie możesz zachować młodość na dłużej.

Dodatkowo kurkumina wykazuje działanie hamujące proliferację keratynocytów, co sugeruje jej potencjał w hamowaniu łuszczycy i innych problemów skórnych.

Oczyszcza z metali ciężkich

Wiele metali ciężkich stanowi realne zagrożenie dla zdrowia. Kadm, rtęć czy ołów są szeroko rozpowszechnione w środowisku przez działalność przemysłową. Wnikają do ludzkiego organizmu przez układ oddechowy, przez skórę, a nawet przez pożywienie w którym są obecne.
Narażenie na zatrucie metalami ciężkimi jest wręcz nieuniknione. Na szczęście kurkumina posiada właściwości oczyszczające (detox), zatem jej spożywanie może pomóc z oczyszczeniu organizmu z metali ciężkich. Pobudza wydzielanie żółci, co wpływa na oczyszczanie wątroby. Poprawia też krążenie wewnątrz organizmu.

Pomocna w problemach trawiennych

Najczęstsze problemy trawienne to zaparcia, wzdęcia, bóle brzucha i biegunka. Chociaż istnieje wiele innych zaburzeń układu pokarmowego, w tym zespół jelita drażliwego (IBS), choroba zapalna jelit (IBD) lub choroba Crohna, mają one wspólną cechę: przewlekłe zapalenie przewodu pokarmowego.

Leczenie tych zaburzeń jest często trudne dla medycyny konwencjonalnej. Medycyna ajurwedyjska wykorzystuje w tym zakresie ekstrakt z kurkumy (kurkuminę) ze względu na jej silne działanie przeciwzapalne.

Choroby przewodu pokarmowego, takie jak wrzody żołądka i dwunastnicy, czy też ostry lub przewlekły nieżyt żołądka, wywoływane są zazwyczaj przez bakterie Helicobacter pylori. Co istotne, bakterie te są odpowiedzialne za 7 za 10 przypadków raka żołądka.

Kurkumina hamuje 65 szczepów Helicobater pylori, jak również wpływa na regenerację komórek już zainfekowanych.

Profilaktyka grzybicy pochwy

Kobiety mają krótszą i szerszą cewkę układu moczowego od mężczyzn – nic więc dziwnego, że częściej padają ofiarą infekcji grzybiczych. Ponadto ujście cewki moczowej u kobiet znajduje się blisko odbytu, może więc łatwo może dojść do infekcji pochwy spowodowanej drobnoustrojami znajdującymi się w odbytnicy. Grzybicy pochwy sprzyjać mogą również: siedzący tryb życia, noszenie nieprzewiewnej i obcisłej bielizny, stosowanie niektórych leków, stosowanie doustnej antykoncepcji, zaniedbanie lub przesadna higiena intymna, cukrzyca, ciąża, niedożywienie, stres czy otyłość. Kurkumina może pomóc dzięki swym właściwościom hamującym mikroorganizmy, które mogą powodować poważne infekcje grzybicze.

Oczyszcza wątrobę

Kurkumina pobudza wątrobę do wydzielania żółci, co wspomaga oczyszczanie się tego organu. Właściwość ta szczególnie przydatna jest w przypadku stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych oraz innych preparatów estrogenowych, które mogą powodować cholestazę, czyli zastój żółci. Przyczyną cholestazy jest nagromadzenie się estrogenu w komórkach wątroby i w rezultacie zmniejszenie ich przepuszczalności. Komórki wątroby tracą wtedy odpowiedni poziom nawodnienia, w wyniku czego żółć staje się nadmiernie zagęszczona. Skutkiem cholestazy może być kamica żółciowa.

Poprawia nastrójSilna kobieta

Pozytywny wpływ kurkuminy na układ nerwowy polega na stymulacji procesu neurogenezy, czyli powstawania nowych komórek nerwowych (głównie w korze czołowej i hipokampie).

Kurkumina działa antydepresyjnie dzięki hamowaniu enzymu monoaminooksydazy. Skutecznie stymuluje  wzrost poziomu serotoniny, noradrenaliny i dopaminy w mózgu.

Zmniejsza ryzyko cukrzycy

Co jedenasta osoba w Polsce cierpi na cukrzycę. Na świecie na cukrzycę choruje 387 milionów z osób, z czego u 179 milionów choroba wciąż pozostaje niezdiagnozowana. Cukrzyca jest jedną z głównych przyczyn niewydolności nerek, może mieć też negatywny wpływ na wzrok. Zwiększa ryzyko udaru mózgu i chorób sercowo-naczyniowych.

Kurkumina pomaga w regulowaniu poziomu cukru we krwi. Wspomaga zahamowanie rozwoju komórek tłuszczowych, które produkują cytokiny – substancje odpowiedzialne za stany zapalne. Stosowanie kurkuminy stymuluje metabolizm, co jest szczególnie istotne dla cukrzyków.

Jak skutecznie stosować kurkuminę?

Kurkumina w kurkumie występuje w ilościach śladowych (1-2,5%), dlatego aby realnie cieszyć się benefitami z jej stosowania, należy wybrać produkty zawierające ekstrakt z kurkumy, standaryzowany na znaczącą obecność kurkuminy. Należy pamiętać o obecności piperyny (ekstrakt czarnego pieprzu, zwiększa przyswajalność kurkuminy 20-krotnie) oraz tłuszczy, w których kurkumina się rozpuszcza (jest liposomalna).

Aby suplementacja była skuteczna, należy poważnie potraktować kwestię odpowiedniego przyjmowania ekstraktu z kurkumy, zgodnie z podanymi wskazówkami.

Kurkumina 95™ ekstrakt kurkumy z piperyną - kapsułkiKurkumina 95™ a korzeń kurkumy


promo-button.png